Sporto kopā ar tēti
Sporta kluba apmeklēšana kopā ar ģimenes locekļiem ne tikai uzlabo Tavu veselību, bet arī ir lielisks iemesls vēl biežāk pavadīt laiku ar saviem mīļajiem. Kulinārijas blogeris Rojs Puķe jeb Pipars sporta zāli apmeklē kopā ar tēvu, tāpec aicinājām Roju pastāstīt savu pieredzi.
Saki Roj, kādi ir Tavi šī brīža aktuālie projekti ar ko nodarbojaties?
Pamatā mans blogs un sociālie tīkli aizņem daudz laika, bet vēl esmu zīmola “Electrolux” vēstnesis Latvijā un kopā esam izveidojuši virtuves studiju, kurā pasniedzu meistarklases.
Sācies arī jaunais mācību laiks un tas nozīmē, ka braukšu pa skolām sava projekta “Uztura akadēmija” ietvaros un stāstīšu skolēniem par veselīga uztura pamatprincipiem un skaidrošu, kas ir pilnvērtīgs uzturs. Kā arī mani sociālie projekti – daudz laika veltu labdarībai, cenšos palīdzēt bērniem ar īpašām vajadzībām un bērniem ar kustību traucējumiem.
Kā šajā jau dinamiskajā ikdienā izdodas integrēt fiziskās aktivitātes un ko Tev nozīmē būt fiziski aktīvam?
Kādreiz biju diezgan omulīgs bērns un arī mana darbošanās virtuvē šo veicināja, taču tad sāku interesēties par veselīgu uzturu un veselīgu dzīvesveidu. Sapratu ka visam šim ir viens vārds – balanss, nevajag atteikties no sava iecienītākā kāruma, lai kas tas būtu! Kaut vai eklērs, vai šokolādes fondants. Svarīgi visā atrast balansu un lai Tavs kārums nekļūst par ikdienas ēdienu, tad problēmas ar lieko svaru nebūs! Man ir svarīgi justies labi un būt veselam.
Ēst sabalansētu ēdienu ir tikpat svarīgi kā būt labā fiziskajā formā un par cik manā ikdienā ir salīdzinoši maz slodzes muskuļiem, tad sporta zāles apmeklējums ir tikai loģisks solis veselīga dzīvesveida virzienā!
Kā ir ar kulināriju, ēst gatavošanu – vai šajā jomā izdodas apvienot gardo ar veselīgo? Padalies ar savu mīļāko recepti (veselīgi + garšīgi), ko Tu ieteiktu integrēt MyFitness Biedru ikdienā vai vismaz pamēģināt?
Man izdodas, jo kā teicu svarīgi ir ievērot balansu, lai sevis iepriecināšana ar ko saldāku, vai kalorijām bagātāku nekļūst par ikdienu. Ieteikt kautko konkrētu es negribētu, jo pa šiem gadiem kurus darbojos kulinārijas jomā esmu sapratis, ka katram ir sava gaume un savas iecienītākās receptes. Es varu aicināt ieskatīties manā blogā vai manos sociālajos kontos, kuros dalos ar savām kulinārijas idejām, kur un noteikti kāds sev ko tīkamu atradīs.
Vai fiziskās aktivitātes ir tikai Tavā ikdienā vai arī ģimenes ikdienā?
Es gribētu teikt, ka esam sportiski un aktīvi, taču drīzāk nē. Mums visiem ir šim laikmetam raksturīgās nodarbošanās, kas saistītas ar garām stundām pie datora. Vairāk sēdošs dzīvesveids, kurā aktivitātēm vajadzētu būt biežāk. Mans tētis jaunībā diezgan aktīvi sportoja, bet pēdējos gados bija palaidies slinkumā, taču nu nolēmis laboties un pievērsties veselīgam dzīvesveidam. Ja tā var teikt, centīsies atgriesties formā.
Sporta klubu apmeklē kopā ar tēti, kā nonācāt pie šādas idejas?
Šis arī ir iemesls, es novēroju ka tētis man kļuvis pavisam omulīgs, bet, tam kā zinām, ir blaknes. Tāpēc, nolēmu aicināt tēti atgūt formu, jo cilvēkam arī piecdesmit gadu vecumā gribas būt veselam un labā fiziskā formā.
Vai treniņus pavadāt kopā vai katram ir savi uzdevumi sporta zālē?
Mēs šobrīd esam tādā kā pārejas stadijā. Pielāgojam darbus, lai vismaz trīs reizes nedēļā mēs varētu apmeklēt sporta zāli. Uz zāli dodamies kopā, bet mums ir atšķirīgi mērķi, mans mērķis ir iegūt lielāku muskuļu masu, bet tētim atbrīvoties no liekā svara un uzlabot savu fizisko formu.
Kā kopīgi sporta klubu apmeklējumi ietekmē Jūsu savstarpējās attiecības? Ir kādi amizanti kuriozi?
Tās noteikti uzlabojas, jo sportiskās aktivitātes uzlabo kopējo pašsajūtu un sniedz pozitīvas emocijas. Patīkamais nogurums pēc treniņa, spēku atgūšana ir īpašs stāvoklis un kopā piedzīvojot pozitīvo attiecības tikai stiprinās un paliek labākas. Kuriozi mums vēl priekšā. Esam nolikuši savus mērķus un viens otru cenšamies atbalstīt, lai tos sasniegtu.
Vai Tu ieteiktu saviem vienaudžiem pavadīt laiku sporta zālē ar vecākiem? Ja tā, tad, kas ir labākais veids, kā motivēt vecākus uz šādām aktivitātēm ikdienā?
Es gribētu visus jauniešus aicināt, lai ierosina vecākiem apmeklēt sporta zāli, jo fiziskas aktivitātes ir svarīgas jebkurā vecumā. Kāds ir labākais veids kā motivēt? Es nezinu, man palīdzēja tas, ka sāku ar tēti runāt par sportu. Kāpēc viņš ar to vairs nenodarbojas un centos motivēt viņu, ka šobrīd iet uz zāli piecdesmit gados nav nekāds šausmīgs izaicinājums. Es drīzāk uz šādiem cilvēkiem skatos ar cieņu, jo nav svarīgi kāds esi bijis, jo tieši vēlme ko labot un pilnveidoties ir svarīgs. Svarīgi ir pieņemt lēmumu mainīties. Man izdevās!
Kādu lomu ieņem MyFitness sporta klubu apmeklējumi profesionālo mērķu un uzdevumu sasniegšanā?
Sporta kluba apmeklējums norūda raksturu un palīdz plānot darbus. Es zinu, ka trīs reizes nedēļā man jāatvēl pāris stundas sev! Jā, tieši sev, jo ieguvējs esmu es. No šīm pāris stundām trīs reizes nedēļā ir atkarīga mana kopējā veselība, pārliecība par sevi un iespējams arī attīstība. Jo nākotne pieder spēcīgajiem! Visiem veiksmi un izdošanos!