MyFitness

Gan treneriem un fitnesa entuziastiem, gan tiem, kas tikko pievērsušies veselīgam dzīvesveidam un ir nobrieduši uzlabot savu fizisko formu, aizvērtas sporta zāles pirmajā brīdī šķiet īsta katastrofa. Taču katru situāciju varam vērst sev par labu!

Treniņi

Šajā periodā svarīgākais ir izvēlēties slodzi, kas stiprinās imunitāti jeb zemas un mērenas intensitātes treniņus (pulss 60-75% max, max=220 – vecums) – pie šādas slodzes nav jābūt grūtībām paelpot, parunāt un izturēt treniņu līdz galam, taču slodzei ir jābūt jūtamai. 

Lieliski apvienot aerobo slodzi (pastaigas, lēna skriešana vai nūjošana svaigā gaisā) ar  jogas, pilates elementiem, līdzsvara vingrinājumiem, korsetes un dziļās muskulatūras nostiprināšanu, kā arī pildīt stājas koriģējošos vingrinājumus, kas neprasa ne daudz vietas, ne inventāra.

Mājas apstākļos var ļoti labi piestrādāt pie dažādām problēmzonām un veikt spēka vingrinājumus, uzlabojot auguma reljefu un muskuļu tonusu! Lielisks inventāra komplekts mājas treniņiem būtu: potīšu apsmagojumi 1-2 kg, pretestības gumijas, hanteles, taču var iztikt arī ar ūdens pudelēm vai citu apsmagojumu, kas atrodams mājās! Ar pareizu vingrinājumu tehniku liels apsmagojums nav vajadzīgs, lai uzturētu sevi formā.

Efektīviem spēka un stājas korekcijas treniņiem mājās es pati piedāvāju individuālus treniņus video formātā, un noteikti iesaku vērsties pie profesionāliem treneriem pēc padoma, nevis izmantot pirmo youtube atrodamo video.

Uzturs

Arī uzturam ir liela loma mūsu imunitātes un dzīves kvalitātes uzlabošanā. Šis ir laiks, kad ir vairāk iespēju gatavot mājās un apgūt veselīgas receptes, kuras lielajā skrējienā un stresā līdz šim nav sanācis. 

Ko iekļaut uzturā: produktus ar zemu un vidēju glikēmisko indeksu (GI)  – pilngraudu produktus, dārzeņus, augļus – tie sniedz ilgstošu enerģiju un sāta sajūtu.

PROBIOTIKAS saturošus produktus – tie uzlabo zarnu mikrofloru (arī imunitāti) – fermentētus dārzeņus, skābētus kāpostus, skābpiena produktus, piemēram, kefīru, paniņas. 

Ikdienā ievērot šķīvja principu – ½ aizpildīt ar dārzeņiem, ¼ ar pilngraudu produktiem, ¼ – ar olbaltumvielām saturošu pārtiku. Imunitātei svarīgais D vitamīns (arī A,E,K) ir taukos šķīstošs,tāpēc nelielā daudzumā tauki uzturā tikai uzlabos vitamīnu uzsūkšanos.

Kā uztura bagātinātāju visiem iesaku lietot OMEGA 3 neaizstājamās taukskābes, jo viņas ietekmē šūnu apvalku caurlaidību un to, cik laba mums ir vielmaiņa šūnu līmenī un cik labi uzsūcas vitamīni un minerālvielas. 

No kā vajadzētu izvairīties: produkti ar augstu glikēmisko indeksu (limonādes, sulas, cukurs, cepumi un konfektes, pusfabrikāti, alkohols (vājina imunitāti).

Emocionālā labsajūta

Gan pareizi piemeklēta fiziska slodze, gan uzturs ļoti ietekmē psiholoģisko stāvokli un smadzeņu darbību. Tāpat domas un emocijas ietekmē fizisko stāvokli.

Ir vērts atcerēties, ka stress, bailes, agresija, vainas izjūta tikai vājina imunitāti, tāpēc ir svarīgi visos iespējamos veidos savu garastāvokli uzlabot. Jo augstākas vibrācijas un priecīgākas emocijas izjūtam, jo spēcīgāka ir mūsu imunitāte. Tāpēc mans ieteikums: paliekot mājās veikt ģenerāltīrīšanu ne vien skapjos, bet arī savā prātā, kopā ar nevajadzīgajām mantām izmest visus krātos aizvainoumus, dusmas un sajust, cik viegli ir dzīvot bez tā.

Paliekot mājās savu enerģiju izmanto lietderīgi – online apmācībām, konsultācijām, treniņiem! Sazinies ar privāto treneri Lailu Eljašāni myfitness.lv.

 

Aizvērt

MyFitness jaunumi

Piesakies MyFitness jaunumiem un esi vienmēr informēts par jaunākajām treniņu iespējām, klubu aktivitātēm un piedāvājumiem!


Lūdzu pārskatiet mūsu privātuma politiku.

Aizvērt

Ieiet

Neesi MyFitness biedrs? Reģistrēties!

Aizmirsāt paroli?