Kāpēc spēka treniņi mājās ir nozīmīgi skrējējam?
Bieži vien maldīgi tiek uzskatīts, ka, lai kļūtu par labāku skrējēju, ir tikai jāskrien, bet tas nebūt nav vienīgais – ja savā treniņu plānā iekļausi arī spēka treniņus, Tu ne tikai izvairīsies no traumām, bet arī kļūsi par spēcīgāku un ātrāku skrējēju.
Privātā trenere Daniela Kupriša
Pirmkārt, spēka treniņi ir ļoti noderīgi traumu profilaksei, un tas nav mazsvarīgi, jo katru gadu 19%-79% skrējēju gūst kādu no sporta traumām! Visbiežāk to galvenie iemesli ir vāji attīstīta muskulatūra un muskuļu disbalanss, kas, savukārt, nelabvēlīgi ietekmē tieši skriešanas tehniku! Veicot spēka vingrinājumus, kas attīsta ķermeņa muskulatūru un veido optimālu muskulatūras balansu, iespējams ne tikai uzlabot savu stāju un gaitu, bet arī izvairīties no traumām!
Otrkārt, spēka treniņi uzlabo skriešanas tempu. Nostiprinot ķermeņa muskulatūru un uzlabojot savus spēka un jaudas rādītājus, iespējams ne tikai kāpināt savu skriešanas ātrumu, bet arī saglabāt šo intensitāti ilgāku laika periodu!
Treškārt, spēka treniņi ietekmē visa ķermeņa koordināciju, proti, apgūstot jaunas kustības un vingrinājumus, tā parasti uzlabojas un nostabilizējas. Vienlaikus zinot, ka koordinācijas viens no uzdevumiem ir uzlabot kustību efektivitāti, ir nepārprotami skaidrs, ka rezulātā Tu savu skrējienu izpildīsi tehniski daudz efektīvāk un bez liekas enerģijas patērēšanas!
Ceru, ka kaut viens no šiem iepriekš minētajiem iemesliem spēs Tevi pārliecināt turpmāk savā ikdienas treniņu plānā iekļaut arī spēka treniņus! Novēlu visiem, kuri, neatkarīgi no skrējiena distances, tempa vai biežuma, skrien šodien, turpināt to darīt arī vēl pēc desmit un vairāk gadiem un aicinu ikvienu izvirzīt sev mērķi – spēt skriet un darīt to ar baudu visu dzīvi, līdzīgi, kā to vēlējies japāņu rakstnieks Murakami, sakot: “Es būtu priecīgs, ja varētu novecot kopā ar skriešanu!”